Што да облечете денес?

28 мај 2015

Утрово во главниот град се разбудивме со навистина ниски температури за овој период од годината! Иако веруваме дека едвај чекате да се ослободите од јакните и топлите парчиња, денеска тие се задолжителни! Носиме хеланки со слатки цветни принтови и ги комбинираме со лежерна бела маичка врз која задолжително носиме јакничка, овој пат тексас. Комбинацијата крунисајте ја со црвено шик ранче и тренди алки во црна боја, а секако и црвени ниски патичиња.

Уживајте во последниот ден од работната недела!

Објавено:
28 мај 2015
Категорија: 
Тренд