Што да облечете денес?

13 јули 2015

Оваа работна недела започнете ја во романтичен фазон. Одберете лесно фустанче до колена, со тантела во бела боја. Стајлингот разиграјте го со детали во капучино нијанси, високи потпетици со нитни, кожено ременче и масивни очила за сонце со дебели рамки. Одберете чанта во колоритна варијанта и впечатливи уркасни детали, со што на комплетниот изглед ќе му дадете силен фокус.

 

 

Објавено:
13 јули 2015
Категорија: 
Тренд