Што да облечете денес?

9 јануари 2014

Почнете го овој четврток во лежерна комбинација соодветна за преку ден. Од плакарот извадете го тегет капутот и џемперот на пруги, цигара фармерките во боја на вино и шалче во кариран дезен. Чизмите кака бидат од оние до колена и надополнете ги со некои интересни зимски чорапи што ќе ги извадете да ѕиркаат од чизмите. Имајте убав ден!

Објавено:
9 јануари 2014
Категорија: 
Тренд