Што да облечете денес?

13 јануари 2014

За почеток на работната недела ви предлагаме комбинација од тренди парчиња за преку ден. Од плакарот извадете ги фармерките во цигара крој од темен џинс, блуза во пастелна нијанса и кожена кратка кафена јакна. Женственоста засилете ја со тоа што ќе облечете чизми на висока потпетица, а од аксесоари избетете такви во слична нијанса како чизмите и чантата. Уживајте во денот!

Објавено:
13 јануари 2014
Категорија: 
Тренд