Што носат Манго девојките оваа сезона?

3 април 2019

Под хаштагот #mangogirls на Инстаграм, ќе ја најдете армијата девојки верни на шпанската етикета Манго.

Интересно е што на овој начин може да споредите како различни девојки, со различна конституција на телото и своја естетска перцепција, во својот стил имплементираат исти парчиња облека од актуелната сезона во Манго.

Преовладуваат смирени, земјени тонови, сафари стил, „машки" кроеви, но сето тоа со дозирана елеганција која совршено ѝ прилега на оваа пролет.

 

 

 

Објавено:
3 април 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.495 пати
Тагови: 
Манго