Што носиме кога температурата е над 35C?

10 август 2019

Деновите со екстремно високи температури, како што е случајот со овој период од годината, подразбираат и поголема претпазливост кога сме изложени на сонце. Кога е неопходно да излеземе надвор, независно дали тоа го бараат од нас работните или секојдневните обврски или пак максмално го користиме летниот одмор, тогаш задолжително треба да посветиме внимание на облеката.

Иклучително е значајно да бираме облека изработена од пријатни, природни материјали во светли тонови, што ќе ѝ дозволат на кожата да „дише". Но, тоа истовремено не подразбра дека сме ограничени во изборот на парчиња со кои можеме да постигнеме ултра стилски ефект.

Напротив, токму за време на летната сезона меѓу тенденците секогаш домнираат парчиња што пред се се пријатни и практични за носење, а се и шик и модерни.

Како до урбан и впечатлив, летен изглед на +35C, ви посочуваме во галеријата во продолжение.

Фото: Пинтерест

Објавено:
10 август 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.591 пати