Сите базични парчиња за топлата сезона

29 март 2017

Тенденциите за оваа пролет-лето сезона, се надоврзуваат на оние од претходната, што значи дека во основа ќе доминираат минимализмот и едноставноста, но и ефективните кроеви, како и ненаметливите суптилни бои, црна, бела и пастелните тонови.

Удобниот, а шик изглед ќе го постигнете со широките, т.н предимензионирани парчиња што ќе се комбинираат со модни додатоци во геометриски форми.

Ги издвојуваме оние стилски парчиња што за оваа сезона важат за есенцијални:

Блуза со голи рамена

Панталони во пастелни бои

Цветни фустани

Чанти со минималистички дизајн

Маичка со пруги

Чевли со машни

Здолниште со карнери

Еспадрили

Макси фустани

Кломпи

Широка бела кошула

Здолниште на преклоп

Патики во пастелни бои

Џинс јакна

Бохо фустан

 

 

 

Објавено:
29 март 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.853 пати