Сите го обожаваат пончото на Бурбери

18 септември 2014

Ако често ги разлистувате галериите од актуелната улична мода, тогаш со сигурност сте забележале дека едно од најобожуваните парчиња оваа сезона е есенското пончо на Бурбери.

Сара Џесика Паркер, Оливија Палермо, Кара Делевињ, Елена Перминова, Суки Ватерхаус се само дел од стилските хероините во урбаните улични разгледници, кои во своите секојдневни стајлинзи го комбинираат фамозното пончо со потписот на британскиот луксузен бренд.

Тоа што овој трендовски моден додаток е едноставен за комбинирање и лесно компактибилен во различни стилски варијанти, е основната причина поради која трендесетерките често го вклопуваат во своите спортски, елегантни, урбани, дневни или вечерни изгледи.

Кара Делевињ Кара Делевињ

Елена Перминова Елена Перминова

Оливија Палермо Оливија Палермо

Рози  Хантингтон-Вајтли Рози Хантингтон-Вајтли

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Суки Ватерхаус Суки Ватерхаус

 

 

Објавено:
18 септември 2014
Категорија: 
Тренд