Стилизирајте го топлиот џемпер по примерите од уличната мода

17 декември 2015

Омиленото зимско парче – топлиот плетен џемпер, е едно од најактуелните парчиња и во уличната мода. Таму ќе ги видите и најоткачените и најкреативните варијанти на комбинирање во секојдневниот изглед, а сигурно ќе ви послужат и како инспирација што ќе ја примените во личниот имиџ.

Долгиот плетен џемпер до колена врзете го со ремен околу струк, краткиот со волуменизирани ракави спарете го со килоти, а лежерниот со широки ракави облечете го врз хеланки и комбинирајте со чизми над колена.

Во галеријата во продолжение ќе најдете интересни примери.

Објавено:
17 декември 2015
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.071 пати