Стилот на Рејчел Грин: Омилените секојдневни комбинации на дамата од Friends

22 февруари 2021

Рејчел Грин е неисцрпна инспирација. Од косата, преку ставот и држењето до облеката. Имавме прилика да ја видиме во пижами, во невестински фустан и во оној легендарниот минт фустан кој Рос толку долго ја чекаше да го облече. Стилот на Рејчел Грин е олицетворение на модата од 90-те години на минатиот век – карирани парчиња, мини здолништа, кардигани, обични маички и фармерки. Во прилог, некои од најубавите секојдневни комбинации на омилената дама од „Пријателите“ и како да ги добиете истите.

Беж тренерки и обична бела маичка на кратки ракави

Линк: Комбинезон


Црно бела кошула и црн блејзер

Линк: Кошула ; Блејзер


Црн фустан со минимален принт

Линк: Фустан


Црна кошула на врзување и црн шорц 

Линк: КошулаШорц


Фармерки и бела маичка

Линк: МаичкаФармерки

Објавено:
22 февруари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
602 пати