Стилски формули за лежерна и шик пролет

5 мај 2016

Иако лежерното облекување е наше секојдневие, секогаш постојат нови и свежи идеи што ги препознаваме преку инспиративните стајлинзи од уличната мода.

Дамите што храбро експериментираат и играат со комбинациите на облека, откриваат нови формули за имплементирање на веќе видени парчиња во нови аутфити.

Токму затоа од сезона во сезона се воодушевуваме на новото „лице" на старите трендови како што се актуелните флорални или принтови со пруги.

Само еден впечатлив детаљ или невообичаен спој на различни парчиња, ќе и дадат нов сјај на вашата омилена облека.

Еве неколку инспиративни примери за стилска, а лежерна пролет:

#Принтови


#Интензивни бои


#Реси


#Пастелни тонови


#Флорални принтови и дезени


#Голи рамена


#Пруги


 

Објавено:
5 мај 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.302 пати