Светските блогерки ви го препорачуваат овој старо-нов тренд

7 март 2014

Модниот потпис на 90-тите, карираната кошула врзана околу струкот станува повторно актуелен. Многу светски модни блогерки ги врзуваат карираните кошули во разни нијанси и карирани дезени, споени во едeн компактен тренди спортско-рокерски изглед.

Кога станува збор за обувките од ваквите стајлинзи, тие применуваат од патики па се до елегантни салонки. Лесно практични за спојување со кошула околу струкот се и малиот црн фустан, искинатите фармерки,кратките панталони, комбенизоните.

Ако досега не купивте карирана кошула, време е да го направите тоа.

Објавено:
7 март 2014
Категорија: 
Тренд