Тексас кошула за оваа есен

19 септември 2013

Секоја трендсетерка која обожава кежуал изглед, сигурно во својот орман поседува вакво парче облека. Тексас кошулата може да ја комбинирате со мини и маски здолништа, плисирани здолништа, еднобојни или панталони со принт, фармерки или фустани.

Предноста на тексас кошулата е што лесно се комбинира за дневна или вечерна варијанта, само е потребно да направите добар избор на модните додатоци кои само ќе допринесат да изгледате урбано во секој поглед.

Објавено:
19 септември 2013
Категорија: 
Тренд