Точки и точка – 20 пролетни комбинации со еден од омилените принтови

13 февруари 2020

Принтот со точки нема сезона, а да не е присутен. Важи за еден од омилените принтови, па затоа дизајнерите не пропуштаат да му отстапат простор во своите линии.

Особено пролетта е негова сезона. Па во очекување на пролетната сезона, да се подготвиме со неколку идеи што ќе ни бидат „при рака" како да го комбинираме омилениот принт.

 

Може да го имплементирате во комбинација со пастелен или интензивен колорит, во микс со други принтови или пак едноставно точки со точки.

 

Издвоивме 20 стајлинзи што вклучуваат принт со точки, а меѓу нив сигурно ќе наидете и на вашиот фаворит.

Објавено:
13 февруари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.942 пати
Тагови: 
точки принт