Топ 10 трендсетери што мора да ги следите на Инстаграм

18 октомври 2013

Без разлика на тоа што и да кажете, мора да признаете дека барем еднаш во денот сакате да отворите Инстаграм и да ги разгледате најновите постирани фотографии.

Ние веруваме дека имате доволен број на луѓе што сакате да ги следите и од кои можеби црпите инспирација, но сакаме да ви посочиме некои од најдобрите модни „инстаграмџии“.

Секако, покрај Карин Ројтфилд која неодамна му се придружи на Инстаграм, постојат и многу други трендсетери ширум светот што навистина имаат што да покажат.

Без разлика дали станува збор за познати личности или пак едноставно за момци и девојки од соседството, ова се 10 – те Инстаграм профили што вреди да ги следите.

Man Repeller @manrepeller

Eva Chen @evachen212

Miranda Kerr @mirandakerr

The Coveteur @thecoveteur

Taylor Tomasi Hill @ttomasihill

Nick Knight @showstudio_nick_knight

Miroslava Duma @miraduma

Into The Gloss @intothegloss


Derek Blasberg @derekblasberg

Cara Delevingne @caradelevingne

Објавено:
18 октомври 2013
Категорија: 
Тренд