Топ трендови од Миланската недела на машка мода

27 јуни 2013

Да му кажеме големо ЧАО на Милано со кус преглед на тенденциите од машките колекции наменети за сезоната пролет 2014. Дизајнерите што неделава се претставија во овој град предлагаат непредвидлива употреба на плик-чанти во машката мода, повторното реферирање на кошулите со хавајски принт, спортска облека од хај-тек материјали, свилени марами и спидо-гаќички.

 

Според Гучи мажите треба да носат предимензионирани чанти Според Гучи мажите треба да носат предимензионирани чанти

 

мАШКИ 

 

Објавено:
27 јуни 2013
Категорија: 
Тренд