Топли и празнични стајлинзи за секој ден од декември

2 декември 2019

Декември го сакаме поради празничниот дух. Ова е месец кога изобилуваат претпразнични забави, дружење и подароци. 

Токму затоа и предлозите за секој ден од декември ќе бидат топли и празнични, веруваме дека во некои од нив ќе најдете инспирација.

Погледнете:

карирано фустанче со копчиња+ремен+светкави чизми+венче

 

џинс+џемпер+краток капут+волуменозен шал+чизми

 

кожено здолниште+транспарентна кошула во иста боја+чизми

 

миди фустан со принт+тенка кошула+ремен+чизми

 

панталони со висок струк+џемпер со ролка+капут

 

плисирано здолниште со принт+ кратка јакна со впечатливи ракави+чизми

 

црн џинс+топол џемпер+топла јакна+чизми на врзување

 

бели панталони+високи чизми+црна ролка+широк капут со принт

џинс+топол џемпер со ролка+крзнен капут+чизми на врзување

 

цветно здолниште со карнери+џемпер+високи чизми

 

мини здолниште од твид+џемпер со ролка+високи чизми

 

плетено здолниште+дуксер+јакна+чизми до глужд

 

бел долг дуксер+бело здолниште+бели чизми

 

плисирано макси здолниште+чизми+џемпер

 

џинс+свилена кошула со принт+лакирани чизми

 

мини здолниште+ролка+крзнен капут+чизми до глужд

 

широко здолниште од џинс+ремен+топ со сјај

 

кожено здолниште со преклоп+бела кошула+чизми на врзување до лист

 

широки панталони со сјај+џемпер во слична металик нијанса

 

широки панталони+долга кошула со деколте на V+чанта со ремен+чизми

 

светкаво здолниште со тул+кардиган+ремен+сандали

 

тесни панталони+џемпер+јакна во иста боја, но со металик сјај+чизми

 

плетен фустан со миди должина+чизми со принт+беретка

 

свилено широко здолниште со принт+кошула со принт+ високи чизми

 

светкаво здолниште со реси+ролка+чевли со принт

 

бел џинс+топол џемпер во сива нијанса+пастелно беж капут

 

црн џинс+бела блуза+крзнен капут во боја+чизми до глужд со принт

 

фустан кошула со принт+ремен+кожена јакна+чизми

 

плисирано металик здолниште+блуза со асиметричен израз+чевли на висока потпетица

 

кадифен фустан на преклоп+интересен ремен+чевли

 

џинс+кардиган со новогодишни мотиви+џемпер+чевли/чизми

 

фото: pinterest.com; 

Објавено:
2 декември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
15.828 пати