Топли и весели стајлинзи за секој ден од декември

1 декември 2018

Одбројувањето до новата 2019 година започна. Декември некој го доживува како најубавиот, некој како месец во кој најмногу се троши, некој како напорен, а некој како магичен.

Какво и да е вашето лично доживување на месецот, она што ние го препорачуваме е секогаш да се трудите да изгледате средено и убаво.

Она што е сигурно е дека во наредниве 31 ден нè очекуваат многу средби, прослави, настани, па во продолжение погледнете ги нашите предлози за тоа како можете да се дотерате во декември, во склад со поводот.

 

Џемпер во интензивна боја+пепито палто+џинс+високи чизми+шал во интензивна боја

 

Шарено пачворк фустанче+крзнен капут+чизми

 

Црна ролка+долго широко здолниште со висок струк

 

Плетен фустан со ролка+палто во слична нијанса+чизми до листови

 

Црни панталони+нежна кошула со длабок V-израз+чокер+чевли

 

Панталони од велур+дуксер+широк капут+чизми+чанта со принт

 

Волуменозен топол џемпер во интензивна боја+тесни панталони+чевли/чизми

 

Сако фустан+транспарентно боди+чизми до колена/црн стајлинг+кариран капут

 

Кожно золниште до глужд+крзнен џемпер+чевли/чизми

 

Мини здолниште од плиш+џемпер+капут+марама+чизми до глужд

 

Карирано одело+маица со принт+марама+крзенено палто

 

Ролка во впечатлива боја+женствен капут во ведра нијанса+чевли со принт

 

Долг капут со широк ремен+чизми со животиски принт

 

Карирани панталони+кожена јакна+ролка+светол капут+чизми во боја

 

Волуменозен џемпер+волуменозно здолниште+чизми во иста боја

 

Долг крзнен капут, волуменозен+црни тесни панталони+црна блуза+чизми со металик детали

 

Сомотски панталони во розова боја+црвен џемпер+сив капут

 

Одело со широки панталони во интензивна боја+кошула во интензивна боја

 

Ролка+високи лакирани чизми+штепувана долга јакна+ремен

 

Беж едноставен фустан+кожено палто со паликации+чевли на потпетица+чанта со принт

 

Долг широк капут+топол џемпер со ролка+панталони до глужд+ремен+чевли

 

Црна ролка+крзнен капут+црвени високи чизми

 

Транспарентно здолниште со апликации+маица+сако со сатенски ревери+чевли

 

Кошула/Мантил фустан+високи мартинки

 

Нежен плисиран фустан+везено елече+обувки на висока потпетица

 

Широки беж панталони+кашмирски џемпер во истата нијанса

 

Ретро ѕвонарки со летна во боја+кошула+пелерина+марама со принт

 

Кадифени панталони со широки ногавици+џемпер во свежа нијанса+капче

 

Панталони со висок струк во интензивна розово виолетова нијанса+свилена кошула во слична нијанса+бели чевли/чизми

 

Кожен пантил со крзнени детали+широко здолниште+чизми

 

Одело во црно-бел дезен+бели чизми

 

Широки панталони+ролка+широк капут+патики

 

фото извор: sydnestyle.com; vogue.fr; pinterest.com;

Објавено:
1 декември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.804 пати