Тренд аларм: Бела елеганција против тмурното време

25 март 2015

11086101_10206694521387109_649097984_o

Наш денешен предлог за тоа како да се чувствувате подобро кога времето е вака лошо е оваа бела, лежерна и дамска комбинација од P.S.Fashion . Наш денешен избор е овој бел фустан во класичен крој. Тој ги следи линиите на телото, а сепак е елегантен и соодветен за бизнис и деловни жени.

Оваа комбинација ја надополнуваме со гломазно и масивно ланче, исто така од P.S.Fashion. Во однос на шминката, целата комбинација изгледа поубаво надополнета со овој L'Oreal Extraordinare розов кармин, а за финално задоволство против лошото време, намирисајте се со Narciso од Narciso Rodriquez.

Објавено:
25 март 2015
Категорија: 
Тренд