Тренд аларм: Блуза со карнери задолжителна за сите прилики

9 февруари 2017

Доколку сезонава баравте една блузичка која што ќе можете да ја носите во разни пригоди, денеска ја пронајдовте. Ова парче во неодолива кафена нијанса ќе биде вашето ново омилено бидејќи ќе можете да го носите со што и да посакате. Комбинирајте ја слатката кошулка со карнери со едноставни фармерки и рамни чевли или пак некое здолниште со висок струк кое е одлично за на работа. Носете ја во секоја пригода, а збогатете ја со вашиот омилен ѓердан или обетки со што дополнително ќе ја истакнете. Ова е дефинитивно парчето во кое вреди да инвестирате оваа сезона.

Стајлинг: Fashionel

Парчиња: Fashion Group

Фармерки, кошула: Mango

Чевли: Bata

Ѓердан: Dve Smizle Skopje

Шминка и фризура: Даниел Николовски

Модел: Калина Лозаноска

Модна агенција: Моделс Ин

Објавено:
9 февруари 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.880 пати