Тренд аларм: Црн комбинезон за бројни пригоди

19 септември 2018

Велат дека секоја девојка во плакарот треба да има барем еден црн фустан, но тоа дефинитивно важи и за комбинезоните како супер замена во деновите кога сакате нешто повеќе.

Ваквите парчиња се must have за секоја дама, па доколку сè уште не сте го нашле вистинскиот црн комбинезон, сега е вистинско време за тоа.

Денеска ви предлагаме едно токму такво парче, навидум едноставен црн комбинезон, но толку шик што ќе го обожавате.

Истиот е без ракави со суптилно деколте и долги и широки ногавици кои истовремено го прават толку модерен и женствен.

Можете да го носите за разни пригоди, па дури и на работа со внимателно одбрано палто и високи потпетици.

Ние го комбинираме со впечатлива црна чантичка со златна рачка и кожено ременче, па може да ја носите како сакате.

Комбинација: Fashion Group Macedonia

Комбинезон и чанта: Манго

Стајлинг: Fashionel

Модел: Анастасија Василевска

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
19 септември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
721 пати