Тренд аларм: Цветен фустан за забавен петок!

5 јуни 2015

Наш денешен предлог за тоа како да изгледате вечерва е овој цветен фустан од P.S.Fashion. Неговиот дезен е шарен, но сепак доволно елегантен и луксузен. Формата ја следи линијата на телото и неодоливо ги истакнува нозете. Ременот во златна боја со панделка на средината, дава дополнитела доза на елеганција.

Фустанот го комбинираме со класични црни салонки, а фризурата и шминката се минималистички и едноставни.

Објавено:
5 јуни 2015
Категорија: 
Тренд