Тренд аларм: Џинс комбинезон во духот на 70-те

2 април 2018

Сегменти од ретро духот на 70-те години секогаш, во различно издание, се присутни во сезонските тенденции. Некогаш доминираат, а некогаш суптилно се „проткајуваат" низ актуелните тренови.

Но, нивното присуство е речиси без исклучок.

Инспирирани од оваа возбудлива декада, за денеска одбравме Тренд аларм – модернизирана верзија на популарните џинс комбинезони, инаку моден хит во хипи ерата.

Ги комбиниравме со ретро очила, алки во разигран колорит и чевли во изразена портокалова боја.


Стајлинг: Fashionel
Комбинација: Fashion Group (Манго – комбинезон, чевли, Parfois – очила, алки)
Модел: Елена Ѓорговска (Модна агенција Моделс ИН)
Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
2 април 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
698 пати