Тренд аларм: Елегантни на работа

1 април 2015

11103903_10206760529957282_2043459101_n

Наш денешен предлог за тоа како да изгледате на работа е овој црн фустан од P.S.Fashion. Тој има едноставен крој, кој е надополнет со везени мониста на самото деколте. Тие му даваат дополнителен елегантен израз и свеченост. Должината е до колена, што го прави идеален и за други пригоди.

Објавено:
1 април 2015
Категорија: 
Тренд