Тренд аларм: Флорален фустан за секоја пригода

13 октомври 2017

Цветниот дезен и оваа сезона е меѓу омилените. Затоа често ќе го видите аплициран на повеќето трендовски парчиња облека: чизми до глужд, чанти, јакни, капути, кошули, фустани, здолништа...

Токму во таков, „флорален" фазон е и денешниов Тренд аларм – романтичен фустан од Манго, во интензивна зелена боја, декориран со цветни мотиви.

Фустанот е со кратки широки ракави, во лежерен крој со миди должина, а уште еден впечатлив момент е врзувањето во панделка околу врат.

Неговиот универзален карактер е уште една предност, така што лесно може да го комбинирате за различни пригоди.

 

Комбинација: Манго

Модел: Матеа Кантурска, Моделс Ин

Стајлинг: Fashionel

Шминка: Елена Лука

Објавено:
13 октомври 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.401 пати