Тренд аларм: Капут на врзување + шешир

25 октомври 2017

Мантилите и капутите на врзување и оваа есен-зима сезона се на листата на омилени модни парчиња.
Во нашава денешна, есенска комбинација одбравме токму таков капут на врзување во земјени тонови од Манго и го комбиниравме со тесен џинс, маичка на прерамки во окер варијанта и елегантни чевли на средно висока потпетица во беж нијанса.

Модните додатоци се неизоставен дел од еден комплетен стајлинг, а нашиот предлог за впечатлив аксесоар со кој ќе ја заокружите оваа комбинација е шешир во кафена боја од Parfois.

 

Стајлинг: Fashionel

Комбинација: Fashion Group (капут, маичка, џинс, чевли – Манго; шешир – Parfois)

Модел: Матеа Кантурска, агенција Моделс Ин

Шминка: Елена Лука

Објавено:
25 октомври 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.361 пати