Тренд аларм: кимоно со цветен дезен + тесен џинс

27 септември 2017

Тенденцијата на елементи од Источната култура имплементирана во современиот дизајн продолжува и оваа есен.

Највпечатлив и највидлив момент што ги спојува е кимоното.

Во нашиот денешен стилски предлог, комбинираме токму варијанта на кимоно со флорален дезен и странично врзување, а го споивме со незаменливиот тесен џинс.

Овој аутфит од Манго го надополнивме со модни додатоци од истиот бренд: женствени високи потпетици од кадифе во беж нијанса и чанта во кафена боја.

Комбинација: Манго

 

Објавено:
27 септември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
553 пати