Тренд аларм: Лежерен фустан со копчиња и впечатлив ремен

13 септември 2018

Денешниот тренд аларм им го посветуваме на лежерните фустани и на топлото лето кое не сакаме да заврши.

Ова шармантно фустанче со црвено – бели пруги е задолжително за летото и преодната сезона кога можете да го носите со едноставно џемперче или тексас јакна која е омилено есенско парче.

Без двоумење, комбинирајте го и со бели патики или пак потпетици доколку пред вас е некоја деловна средба.

Фустанчето има и впечатлив ремен во пруги кој дополнително ќе ја нагласи вашата половина и ќе направи да изгледате уште поубаво.

Овој модел и слични вакви можете да најдете во продавниците на Манго.

Комбинација: Fashion Group Macedonia

Фустан: Манго

Стајлинг: Fashionel

Модел: Анастасија Василевска

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
13 септември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
505 пати