Тренд аларм: Лежерна и женствена комбинација создадена за зима

17 јануари 2017

Во овие денови кога конечно доживеавме вистинска зима, изборот за секојдневни комбинации е навистина тежок. Веруваме дека сите сакате да се облечете топло за да се заштитите од студот, но сепак да изгледате модерно во канцеларија и на средбите после работа. Она што ние ви го предлагаме е лежерна и женствена комбинација составена од едноставни тесни фармерки, кошула со принт и топол и долг џемпер. Доколку можете, комбинацијата надополнете ја со кафени чизми до глуждовите ако ви се соодветни за времето и секако, чантичка која ќе остави шик впечаток.

Комбинација: Fashion Group

Фармерки, кошула, џемпер: Mango

Чизми: Springfield

Чанта, обетки: Parfois

Модел: Соња Граждани

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка: Студио Инфинито

Објавено:
17 јануари 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.655 пати