Тренд аларм: Модерна секојдневна комбинација

28 април 2015

За сите сите момци наш денешен предлог за тоа што да облечат е оваа урбана комбинација од Springfield.

Акцентот е ставен на јакната со принт, а со неа одлично се вклопуваат патиките во маслинеста нијанса, со впечатливи детали.

Под јакната одберете памучна лежерна блуза на пруги, а фармерките се едноставни за останатиот дел од комбинацијата да дојде до израз.

Објавено:
28 април 2015
Категорија: 
Тренд