Тренд аларм: Ова лето носиме црвено – бели комбинации!

7 јуни 2019

Од бои никогаш доста! Уште неколку дена не делат од омиленото годишно време, па веќе можеме да ги подготвуваме комбинациите во кои ќе блеснеме секој ден од неделата.

Денешната комбинација е како создадена за безгрижни летни денови, а можете да ја носите на безброј пригоди.

Составена е од елегантно бело здолниште до под колената со интересни детали во предниот дел и маичка на тенки прерамки во интензивна црвена боја.

Комбинацијата ја заокруживме со сандали на мала потпетица и сламено венче како ултимативен хит за ова лето.

Стајлингот е неодолив сам по себе, но вие можете дополнително да го украсите со чанта по ваш избор и алка или часовник.

Носете ја комбинацијата на работа, на вечерна забава, на ручек со пријателите и кај и да посакате за да блеснете било кој ден од неделата.

Комбинација: Fashion Group Macedonia

Стајлинг: Fashionel.mk

Здолниште, маичка, сандали: Mango

Венче: Parfois

Модел: Татјана Јанушева

Модна агенција: Моделс Ин

Фризура и шминка: Елена Лука

Локација: Cherry Orchard

Објавено:
7 јуни 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.287 пати