Тренд аларм: Плетен фустан на прерамки+чанта со принт

21 август 2018

Веруваме дека голем број од вас допрва ги очекува одмор или пак веќе ги полнат батериите за претстојната сезона. Затоа, нашиот денешен предлог е парче кое одлично може да се вклопи во вашиот гардеробер, токму за овој период од годината.

Едно од нашите омилени летни парчиња е плетено-памучен фустан на прерамки. Удобен е, едноставен и совршен за лето. Овој што денеска е дел од тренд-аларм, е во светла нијанса и е од Манго, а достапен е и во црна варијанта.

Можете да го комбинирате за летни прошетки, за на плажа, па дури и и летни забави, со соодветни модни додатоци. 

А кога сме кај модните додатоци, ние овој пат го искомбиниравме со совршена чанта со принт, во слична нијанса. Чантата може да се носи со ремен и без.

Обувките ви ги препуштаме вам, во согласност со тоа за која пригода сакате да го носите.

 

Комбинација: Fashion group

Фустан: Манго

Чанта: Парфоа

Стајлинг: Fashionel

Модел: Анастасија Василевска

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

 

*спонзорирана објава

Објавено:
21 август 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
658 пати