Тренд аларм: Пролетна комбинација што ќе ја обожавате

11 март 2019

Иако пролетта сè уште не е официјално започната, времето е совршено за комбинирање на омилените лежерни парчиња со кои официјално се одлободуваме од џемперите.

Денеска ви предлагаме една супер стилска пролетна комбинација која е совршена за на работа, за кафе со пријателите, па дури и за некоја свеченост или семејна забава.

Истата е составена од плисирано здолниште со бела основа и интересен принт, а на истото му додадовме и кошула со копчиња и со панделка во предниот дел.

Оваа комбинација е доволно гламурозна за да оставите прекрасен впечаток каде и да се појавите и неверојатно елегантна за било кој состанок.

Ние истата ја комбинираме со сандали на висока потпетица, но можете и со некои шик рамни чевли или едноставни потпетици во крем или нежно розова нијанса.

Што се однесува до модните додатоци, комбинацијата дополнително ја украсивме со впечатливи алки и чантичка во неколку бои каде доминира светло кафената.

Оваа кмбинација е совршена за прекрасен старт на пролетната сезона во која знаеме дека секогаш уживате!

Комбинација: Fashion Group Macedonia

Стајлинг: Fashionel.mk

Здолниште, кошула, чанта, чевли: Mango

Модел: Мартина Давидовска

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
11 март 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.984 пати