Тренд аларм: Романтична блузичка со шик бели панталони

2 јули 2018

Нема ништо поубаво од бела комбинација во лето! Ако не сте обожавател на белите парчиња, тогаш оставете оваа комбинација да ве предомисли.

Она што ние ви го предлагаме денеска се неодоливи бели панталони во кои ќе се чувствувате едноставно прекрасно. Можете да ги носите со што и да посакате, без разлика дали е тоа едноставна маичка или пак елегантна кошулка за на работа.

Во случајов, панталоните ние ги комбинираме со тантелна блузичка со откриени рамена и широки ракави.

За комбинацијата да биде уште поубава и полежерна, надополнете ја со рамни кафени сандали со ремчиња и бохо ранче кое го обожаваме ова лето.

Кошулката можете да ја носите и со некои едноставни фармерки со висок струк, доколку сакате дополнително да ја истакнете.

Комбинација: Fashion group (Mango) 

Кошула, панталони: Springfield 

Ранче: Parfois 

Сандали: Mango

Стајлинг: Fashionel

Модел: Миа Мојсовска

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
2 јули 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
527 пати