Тренд аларм: Широки сребрени панталони со висок струк за новогодишен стајлинг

27 декември 2017

Ако сè уште не сте се одлучиле што да облечете за празничните журки, ние имаме супер предлог за вас.

Широки, сребрени панталони од Манго се одличен избор за впечатлив изглед – а еден празничен аутфит заслужува внимание.

Овие панталони ги комбиниравме со памучна блуза со везени детали во форма на ѕвезди со реси, поставени на ремената, со што се надополнува комплетната слика на овој празничен изглед.

Надополнивме со елегантни металик-силвер салонки и клач чанта, исто така со богат вез.

 

Стајлинг: Fashionel
Комбинација: Fashion Group
Модел: Лидија Ангелкова (Модна агенција Моделс ИН)
Манго – панталони, блуза, високи потпетици
Parfois – клач чанта
Шминка: Елена Лука

Објавено:
27 декември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.480 пати