Тренд аларм: Сина комбинација за забавна есен!

22 септември 2015

Пред почетокот на прекрасната есен, дозволете си вистинско уживање во неодолива сина комбинација составена од неколку клучни парчиња што мора да ги имате оваа сезона.

Меѓу неколкуте тренди парчиња што мора да ги имате оваа сезона, е синиот костим со шик принт составен од модерно кусо палто и здолниште со ист дезен.

Комбинирајте го со чанта во слични нијанси, но со сосема различен принт што истовремено одлично се вклопува.

Додека сѐ уште можеме, комбинацијата надополнете ја со балетанки во неколку сини нијанси. 

Комбинација: Fashion Group

Палто, здолниште: Mango
Бела маичка: Mango
Балетанки: Parfois
Ланче: Parfois
Чанта: Parfois

Шминка и фризура: Елена Лука

Модел: Сара Цветанова

Модна агенција: Моделс Ин

 

Објавено:
22 септември 2015
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.849 пати