Тренд аларм: Сина кошула со откриени рамена за долги сончеви денови

13 мај 2017

Во деновите кога температурите се покачуваат и можеме да кажеме дека наскоро доаѓа лето, време е да се подготвиме со стил.

Постојат неколку парчиња што ова лето мора да ги имате во вашиот плакар и кои досега се покажаа како есенцијални за претстојната сезона.

Една од нив е и кошулата со откриени рамена која дефинитивно е една од омилените на девојките оваа сезона.

Во случајов, истата е со ѕвонести ракави што ја прави уште попривлечна и со слатки копчиња во предниот дел.

Носете ја со тесни фармерки и високи потпетици за шик пригоди, но и со куси тексас панталончиња и балетанки и патичиња за долги прошетки под пролетното сонце.

Стајлинг: Fashionel

Комбинации: Fashion Group

Кошула, фармерки: Mango

Чевли: Bata

Очила за сонце: Parfois

Модел: Фросина Блажеска

Модна агенција: Models In

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
13 мај 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.124 пати