Тренд аларм: Сиво за топла зима

22 ноември 2016

Неколку пати во неделата сакаме да ве потсетиме на тоа што е вистински хит оваа сезона, но и на класиците без кои не се може.

Токму денеска, ве потсетуваме на must have парчињата во сива боја кои се задолжителни и најпосакувани во студената сезона.

Покрај совршените модели сиви капутчиња кои ги има во изобилие оваа сезона, џемперчињата и панталоните во оваа нијанса се подеднакво тренди.

А доколку на тоа додадете и стилска зимска шапка во оваа нијанса, тогаш ја имате комбинацијата на студената сезона.

Истата комплетирајте ја со рамни чизми до над глуждовите со врвки и капутче што сами ќе го одберете.

Комбинација: Fashion Group

Џемпер, панталони: Mango

Шапка: Parfois

Чизми: Bata

Модел: Марго Бојаџиева

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка: Елена Андовска

 

Објавено:
22 ноември 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.510 пати