Тренд аларм: Тексас комбинезон + џемперче во пруги

19 октомври 2016

Иако овие денови времето не ни оди баш во прилог, според сите прогнози викендов би требало да можеме да излеземе на прошетка со комбинација каква што сакаме.

По тој повод, не заборавајте дека тексас комбинезонот секогаш е во тренд, па така одберете еден навидум едноставен, но истовремено толку шик.

Ние обожаваме тексас парчињата да ги комбинираме со блузички и џемперчиња на пруги, па така е и овој пат кога носиме модел во темно сина и бела нијанса.

Патиките се многу удобни и неверојатно лежерни, а ранчето во најубавата есенска боја – прекрасната кафена!

Очилата за сонце и насмевката нека ви бидат единствените модни додатоци што ќе ги понесете со себе...

Комбинација: Fashion Group

Комбинезон, џемпер, патики: Springfield

Очила за сонце, ранче: Parfois

Модел: Антонела Давитковска

Шминка: Елена Андовска

 

Објавено:
19 октомври 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.258 пати