Тренд аларм: Темно син костум за сите пригоди

1 декември 2015

Веќе знаете дека она што секој маж треба да го има во својот плакар е шик костум што ќе може да го носи во секоја пригода.

Одлична боја оваа сезона е темно сината, а доколку костумот го комбинирате со кошула во светло сина боја тогаш имате полн погодок.

Омилениот детаљ што жените го обожуваат кога станува збор за машките костуми е модерното марамче што секогаш ја носи елегантната комбинација на едно полуксузно ниво.

Костумот комбинирајте го со хит чевлите на сезоната што одлично ќе се вклопат во целосниот изглед.

Модел: Митко Крстев

Модна агенција: Моделс Ин

Комбинација: Fashion Group

Костум: Bitsiani 

Чевли: Bata 

Објавено:
1 декември 2015
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.282 пати