Тренд аларм: Женски костим во пруги + розови потпетици

18 јули 2018

Знаете дека оваа сезона сме вљубени во женските костими кои се едни од најкул парчињата совршени за секоја пригода.

Девојките ги обожуваат, а одлично прилегаат на секоја фигура и секое парче со кое ќе ги комбинирате.

Можете да ги носите на разни пригоди, за летна свеченост, разни забави, а одлични се и за на работа во комплет, но и како посебни парчиња.

Палтото комбинирајте го со едноставна маичка и фармерки, а панталоните со омилената кошула или маичка на куси ракави.

Изгледот ние го дополнивме со високи потпетици во розова нијанса, а костимот би бил одличен и со едноставни бели патики или рамни балетанки.

Палтото, панталоните и потпетиците можете да го најдете во продавниците на Манго.

Комбинација: Fashion group

Стајлинг: Fashionel

Модел: Нина Михајловиќ

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
18 јули 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
585 пати