Тренд аларм: Златна металик маичка со украси + џинс

4 јули 2017

Започна нов месец, а ако размислувате со што да се подновите, ние имаме еден одличен предлог за вас. Се работи за златна металик маичка на кратки ракави. Бојата е совршена за летните денови, бидејќи одлично ќе изгледа на потемнетиот тен, а и лесна е за комбинација.

Можете да ја носите со син џинс до глужд, како во нашиот случај, но ќе изгледа добро и на бел џинс или пак некои куси панталончиња, во зависност од тоа што преферирате.

Она што посебно ни се допаѓа кај неа е големиот карнер во долниот дел, како и малите и интересни украсни во вид на апликации или мали брошчиња во предниот дел.

Лесна е, леелава и тенка, што уште повеќе ја прави совршен летен предлог, а можете да ја најдете во продавниците на Манго.

 

Комбинација: Fashion Group Macedonia

Маица, џинс и сандали: Mango

Модел: Евгенија Миленкова

Агенција: „Моделс Ин“

Шминка: „Елена Лука“

Реализација: Fashionel.mk

Објавено:
4 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
344 пати