Тренд: Бисерни чанти за дами што сакаат елеганција

7 мај 2020

Кога е облеката во прашање, во моментов трендовите се во насока на минимализмот. Се оди на еднобојни креации, со впечатливи ракави или детали, но со едноставни кроеви.

„Помалку е повеќе“ е девизата која доминира последниве две сезони. Но, тоа не мора да значи дека сепак не можете да го збогатитите изгледот со некој впечатлив моден додаток.

Напротив, и пожелно е.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lydia the Label (@lydia.the.label) onSep 21, 2019 at 1:38pm PDT

Еден од најпопуларните трендови на Запад кога се чантите во прашање се оние украсени со бисери. Всушност, можете да бирате помеѓу модели кои се целосно покриени со бисери и оние каде бисерите се само дополнителен украс, кој ја прави чантата повпечатливо.

Совршен избор се за свечени пригоди, но ништо помалку интересно не е и доколку имате комбинација со џинс. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shrimps (@shrimps) onDec 12, 2019 at 3:16am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shrimps (@shrimps) onMay 1, 2020 at 6:09am PDT

Исто така, најголемиот дел од моделите се мали чанти, во кои би можеле веројатно да ставите само кармин и телефон, евентуално огледалце, што само укажува на фактот дека во случајов се дава предност на изгледот наспроти практичноста.

Посебно впечатливи се бисерните чанти во форма на цилиндер.

Уште една добра вест е што можете некоја стара чанта да ја претворите во ултра популарна, доколку сте малку вешти. Земете силикон, бисери и забавувајте се.

А ние ќе ве инспирираме со неколку фотографии:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BELLA GERARD (@bellagerard) onJul 17, 2019 at 6:18pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jordan Road Diamonds (@jordanroad_diamonds) onApr 26, 2019 at 7:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Celina Christensen (@celina_christensen) onFeb 11, 2019 at 8:21am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vintage Shop(@pattabrand) onApr 26, 2019 at 3:56am PDT

>

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ragazza Boutique (@ragazzaboutique) onDec 29, 2018 at 6:22pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JESSICA BAILEY (@jessthrowiton_) onMay 15, 2019 at 10:10pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@theoutlier__) onAug 8, 2019 at 11:58pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 0.14K (@vsco_aesthetic_vsco) onMay 1, 2020 at 12:54pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by K (@fashion_ontherise) onApr 29, 2020 at 1:42pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @dailydose.of.style onApr 24, 2020 at 12:13pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ryan Wayne Collection (@ryanwaynecollection) onMar 28, 2020 at 1:38pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tanya Duggal |Fashion Blogger (@styleupwithtanyaa) onMar 28, 2020 at 2:49pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Larita Fashion (@larita.wear) onMar 20, 2020 at 1:06pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by meshstylesfashionfoodlife (@mesh.hk) onFeb 18, 2020 at 5:08am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ModeSens (@modesens) onJan 30, 2020 at 6:00am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Liv Engebretsen Amundstad (@livamundstad) onJan 26, 2020 at 1:02pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@cartiersversace) onDec 29, 2019 at 8:25pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Houseofladeyemi (@houseofladeyemi) onNov 11, 2019 at 2:01pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tila (@nertilaarifi) onNov 8, 2019 at 2:12pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ERMELINDA MANOS DESIGNS (@ermelindamdesigns) onNov 2, 2019 at 6:08pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shrimps (@shrimps) onMar 30, 2020 at 5:26am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shrimps (@shrimps) onMar 11, 2020 at 4:32am PDT

 

 

 

 

Како ви се допаѓа овој тренд?

Објавено:
7 мај 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.135 пати
Тагови: 
бисери