Тренд: Чизмите кои го освоија Инстаграм и како да ги носите

25 февруари 2021

Иако сезонава би требало да ја минеме во рамни обувки како патики и балетанки (бидејќи удобноста е лајтмотив на животот последнава година), некои влијателни модни дами на Инстаграм се заљубија во еден специфичен модел на чизми. 

Станува збор за двобојни, кожни чизми на дебела висока потпетица кои станаа омилени на Инстаграм.

За оние кои сакаат да и' пркосат на удобноста, двобојните чизми се многу лесни и едноставни за комбинирање. Така, за поделовна комбинација, одлучете се за црни панталони и oversize крем палто. Секојдневната комбинација од винил хеланки, маичка и тексас јакна совршенк одговара со двобојните чизми, а секогаш можете да ги облечетеи со фустанче во некоја специфична боја. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alison Toby (@alisontoby)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mina Ceran (@minaceran)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petra Miksik (@petra_miksikova)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jen Chavez (@jenchav)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by leonie (@leoniezk)

Објавено:
25 февруари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
958 пати