Тренд: Мантили од еко-кожа хит во есенската улична мода

5 ноември 2020

Парчињата изработени од еко-кожа, оваа сезона ги предводат трендовите.

Панталони, кошули, блејзери, а овој период особено мантили од еко-кожа се се почеста слика во уличната мода ширум светот.

Се носат во различни варијанти и модели. Од класични во елегантни кроеви до ексцентрични, со волумензони ракави и обоени во интензивни бои.

Секако, впечатливи се за око, па не е тешко да го украдат сечие внимание.

Ако веќе поседувате таков или имате во план да се подновите, ви доловуваме неколку кул идеи како да ги вклопите во вашиот стил, а инспирирани од трендовите на модните улици.

Фото: Пинтерест

Објавено:
5 ноември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
508 пати