Тренд: Марама како топ

11 август 2020

За тоа дека марамата е безвременски моден додаток сме пишувале повеќе пати досега. Не постои пригода, годишно доба или стил во кој не би можела да се вклопи.

Конкретно, кога е летната сезона во прашање, се носи како украс за коса, еден од главните модни додатоци е во комбинациите за плажа, се комбинира со чанти..., а годинава забележано е зголемено „користење“ на марамата како топ.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashion Inspiration (@fashiontipsinspire) onJul 3, 2020 at 2:20pm PDT

Овој тренд бргу се прошири, бидејќи е идеален за летните одмори. Совршено се вклопува во комбинација со шорц или тексасно здолниште. Памучните се меки и полесно можете да ги заврзете, додека пак, свиленкастите, односно сатенските се повпечатливи.

И токму затоа можете да ги вклопите и во вечерен летен изглед. На пример, ленени широки панталони со висок струк и топ од марама е комбинација во која ќе изгледате и ќе се чувствувате секси. Ништо помалку интересни се и комбинациите со пенкало здолниште, односно широко со џебови, ако сакате порелаксирана естетика.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by María Bernad (@maria_bernad) onMay 20, 2018 at 11:36am PDT

Ако сакате да ја носите марамата на голо тело, погрижете се да е добро негувано. Од друга страна, топ од марама може интересно да изгледа и врз маица со кратки ракави, па ако не сте во топ-форма, можете трендот да го имплементирате и на овој начин.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Who What Wear (@whowhatwear) onJun 21, 2018 at 3:37pm PDT

Во продолжение погледнете уште неколку примери за инспирација:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CLARA HEMSLEY (@clarahemsley) onJun 13, 2020 at 12:25pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ISABELLE'S CABINET (@isabellescabinet) onJul 15, 2020 at 10:28am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Grace Martinez (@gracejeramie) onAug 10, 2020 at 8:55am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MyFashionCocktail (@myfashioncocktail) onAug 10, 2020 at 1:11am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petra Miksik (@petra_miksikova) onAug 10, 2020 at 1:43am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by KNUPP KOUTURE (@shopknuppkouture) onAug 1, 2020 at 9:18am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Magazin Stil (@stil_slobodnadalmacija) onAug 1, 2020 at 6:03am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by KARLI WILLIS (@karli_willis) onJul 26, 2020 at 4:31pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by PURDEY Outfit Inspo (@purdeyofficial) onJul 25, 2020 at 1:55am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by fashion mood board (@outfits.and.dreams) onJul 18, 2020 at 10:35am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aimée (@aimeejohnson) onJul 17, 2020 at 9:05am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lover Of Life (@the__bonvivants) onJul 14, 2020 at 4:45am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Courtney Trop (@alwaysjudging) onJul 28, 2018 at 9:19am PDT

 

Објавено:
11 август 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.269 пати