Откриените раменици секогаш биле симбол за женственост и сексапил. Ако се присетите, речиси сите принцези од бајките имаат фустани со откриени раменици.

Ова лето повторно се враќаат меѓу најпопуларните трендови. Дали ќе одберете топ или фустан, тоа го оставаме на вас, важно е добро да ви прилега.

Познатите ѕвезди веќе го присвоија овој тренд, па токму дел од нивните комбинации можете да видите и во галеријата, што можеби ќе ви послужат и како инспирација.

Маица или топ во таков стил одлично се комбинира со пенкало-здолништата, шорцеви, килоти панталони...

Пронајдете ја вашата идеална комбинација.

Објавено:
1 август 2015
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.350 пати