Триесет есенцијални парчиња за жените во 30-тите

14 април 2015

Жените во своите 30-ти години веќе имаат свој изграден и препознатлив стил кој е резултат на нивниот карактер, работна позиција, темперамент како и лична естетика.

landscape-1428768158-elle-wardrobeat30

Но, колку и да е различен и индивидуален имиџот на жените во нивните 30-ти години, сепак постојан неколку есенцијални парчиња кои се заеднички за сите нив.

Се работи за неколку основни парчиња облека, накит и козметика кои го надополнуваат изгледот на секоја современа жена.

Блуза со риги Блуза со риги

Свилена кошула Свилена кошула

Искинат џинс Искинат џинс

Мото јакна Мото јакна

Црвен кармин Црвен кармин

Чизми до глужд Чизми до глужд

Класични салонки Класични салонки

Класични панталони Класични панталони

Практична торба Практична торба

Минималистички обетки Минималистички обетки

Клач чанта Клач чанта

Балетнки Балетнки

Удобна ролка Удобна ролка

Бели патики Бели патики

Сив џемпер Сив џемпер

Едноставен црн фустан Едноставен црн фустан

Џинс јакна Џинс јакна

Фармерки со висок струк Фармерки со висок струк

Кожени панталони Кожени панталони

Здолниште во пенкало крој Здолниште во пенкало крој

Чизми над колена Чизми над колена

Блејзер Блејзер

Сандали во беж боја Сандали во беж боја

Шик очила за сонце Шик очила за сонце

Мантил Мантил

Фармерки во бела боја Фармерки во бела боја

Обична бела маичка Обична бела маичка

Капут со нагласен струк Капут со нагласен струк

Кожен ремен Кожен ремен

Шапка Шапка

 

Објавено:
14 април 2015
Категорија: 
Тренд