Труднички стил по примерот на хрватската блогерка Јелена

29 јануари 2024

Стилизирањето во бременоста знае да биде предизвик, но за среќа денес ги имаме социјалните мрежи и блогерките од коишто можеме да позајмиме некој моден совет.

Една таква е и хрватката Јелена Мариновиќ, на која што ова и е втора бременост.

Нејзиниот труднички стил е вистинска инспирација за сите идни мајки, а таа едноставно ужива да комбинира парчиња во коишто ќе изгледа добро, но и ќе се чувствува комфорно.

Таа често одбира удобни здолништа, долги капути, но сепак омилено парче облека и се фармерките, од коишто не се откажува.

Во продолжение неколку примери за одличен труднички стајлинг по примерот на Јелена.

Објавено:
29 јануари 2024
Категорија: 
Тренд