Веќе знаеме дека фармерките со години се неизбежен дел од нашите секојдневни стајлинзи и култно парче без кое ниту една девојка не може да си го замисли животот.

Ова лето, како и минатото, огромен хит се фармерките со висок струк во светла нијанса, а истите девојките ги комбинираат со уникатни блузи во разни форми и бои.

Ако минатата година елегантните блузички ги остававме за специјални пригоди, истите годинава ги носиме и на работа и за разни други настани.

Романтичните блузи од органза се само дел од огромниот избор, а истите се чини се најпопуларни и омилени кај девојките.

Подеднакво посакувани се и едноставните црни и бели памучни маички, но и оние со шармантни копчиња во предниот дел.

Карнерите и „пуфкастите“ ракави повторно ги освојуваат срцата на девојките ширум светот, па така ако имавте некој фаворит од минатите години, сега е време да го пребарате плакарот.

Во галеријата погоре ќе видите дел од огромниот избор на стилски блузички кои се совршен избор за бројни прилики кога мора да изгледате впечатливо, а имате малку време.

Инфо и фото: Bonjour.ba

Објавено:
8 јуни 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.439 пати